
The Future of Towerbells: Designing a database and interface for global carillon data - Sydney Nguyen
De website Towerbells is een project van Carl Zimmerman, waarin gegevens verzameld worden over beiaarden en andere klokinstrumenten over de hele wereld. Het wordt gebruikt door beiaardiers overal ter wereld om technische informatie te vinden over beiaarden voor concerten, de locaties van beiaarden op reis, en nog veel meer. De databasetechnologie is echter verouderd. Verder heeft de Beiaardwereldfederatie een vergelijkbare lijst van beiaarden, maar met minder informatie dan Towerbells aanbiedt.
Om het pad te effenen voor de toekomst van de Towerbells website en de gegevens te integreren met de BWF website, had mijn afstudeerproject drie doelstellingen, met hulp en advies van Carl Zimmerman en Koen Van Assche, voorzitter van de BWF. De doelstellingen waren: 1) het migreren van informatie van Towerbells naar een moderne database, 2) het ontwerpen van een interface voor deze gegevens voor de online beiaardlijst van de BWF, en 3) het ontwerpen van een administratieve pagina voor beiaardorganisaties om gegevens over hun eigen beiaarden te beheren.
Mijn scriptietekst behandelt dit proces, de ontwerpdetails van de database en het gebruik van MariaDB, Django en andere technologieën om het project uit te voeren.